
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 30 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold Flash over Nickel |
| Pitch | 0.3 mm |
| Current Rating | 200 mA |
| Number of Positions | 51 |
Stock: 195
Distributors
pcbx
Unit Price$0.48989
Ext.Price$0.48989
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.48989 | $0.48989 |
| 10 | $0.39082 | $3.90820 |
| 25 | $0.35743 | $8.93575 |
| 50 | $0.32689 | $16.34450 |
| 100 | $0.29895 | $29.89500 |
| 300 | $0.27086 | $81.25800 |
| 500 | $0.24541 | $122.70500 |
| 1000 | $0.23135 | $231.35000 |
